Srp

6th Erasmus Staff Week for Librarians

Knjižnica je sudjelovala na "6th Erasmus Staff Week for Librarians" radionici koja se održala u Portu (Portugal) na Sveučilištu Fernando Pessoa u razdoblju od 25. do 29. lipnja 2018. i obuhvaćala je sljedeća predvanja: 1. Open access and social media: challenges and opportunities for information management (Luis Borges Gouveia), 2. UFP's libraries: structure, strategy and challenges (Carla Azevedo, Humberto Alves), 3. Cartographic collection: 2018-2021 project (Sylvie Deveze), 4. Multi-task librarians: from acquisitions to user's trainig and research assessment (Anna Pawlak), 5. Information literacy tools and research support (Christel Marie Huva), 6. User's support: databases EBSCO, CINHAL and PubMed (Aire Härmask), 7. Research and training support (Marija Šimunović), 8. Institutional repository: development, current features and future possibilities (Petra Gašparac), 9. Assessment and evaluation of scientific production: WoS, Scopus, Google Scholar (Gordana Stubičan Ladešić).

Na radionici je sudjelovalo 11 akademskih knjižničara iz 6 europskih zemalja (Norveška, Estonija, Poljska, Francuska, Portugal, Hrvatska) koji su svi redom zaposleni u fakultetskim knjižnicama. Prezentacijama prakse na svome sveučilištu i u svojoj knjižnici svi su sudionici razmijenili ideje, probleme i inovacije u svojim institucijama.

Geofizička knjižnica PMF-a se predstavila kroz prezentaciju o Geofizičkom odsjeku i PMF-u u Zagrebu, kroz predstavljanje našeg Andrije Mohorovičića, zavodskog časopisa Geofizika, te aktivnosti Geofizičke knjižnice.

Također smo posjetili i upoznali se sa radom svih knjižnica u sastavu Sveučilišta Fernando Pessoa i Municipal Library of Porto.